126 kez görüntülendi
kullanici resmi Sosyal Bilgiler kategorisinde tarafından

  • Agora ne demek? 
  • Kent yaşamındaki önemi nedir?
  • Agora ne demek sözlük anlamı nedir?
  • Agora ne demek tdk

1 cevap

0 oy
kullanici resmi tarafından
 
En İyi Cevap

Agora ne demek?

Agora, eski Yunanlılarda insanların politika ve siyaset hakkında konuşmak, ticaretle ilgili fikir alışverişinde bulundukları meydanlara verilen isimdir. Ticaretin ve Sosyal merkezin simgesi haline gelmiştir. Günümüzde büyük illerdeki merkez semtler ve alışveriş yapılan çarşılar gibi düşünebilirsiniz. 

İnsanlar Agora denilen yerlerde bir araya gelirdi ve bu alanlarda seçim zamanlarında seçim yapılaırdı. Eski Yunan'da şehrin merkezi halinde olan Agora'lar, içinde kamu binalarını ve siyasal kararlar burada alınırdı.


Agora ne demek TDK (Türk Dil Kurumu)?

TDK (Türk Dil Kurumu)'na gire Agora; Yunan klasik devrinde, şehrin yönetim, politika ve ticaret işlerini konuşmak için halkın bir araya toplandığı alan, halk meydanı. anlamına gelmektedir.


Agora'nın kent yaşamındaki önemi nedir?

Agora'nın kent yaşamındaki önemi; halkın bir araya toplandığı alanlar olması nedeniyle insanların bir araya gelmesinde, alışveriş yapmasında, toplumu ilgilendiren konularında fikirlerini belirtmelerinde önemli bir rol oynamıştır.


agora ne demek

İlgili sorular

1 cevap
12 Nisan 2019 Sosyal Bilgiler kategorisinde Admin tarafından soruldu
1 cevap
1 cevap
25 Aralık 2019 Genel Kültür kategorisinde Admin tarafından soruldu
CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...