CevapBizde - Online Bilgi, Eğitim ve Soru-Cevap Sitesi

Tarihi İpek Yolu'nun Doğu ve Batı Kültürlerine Olan Etkisi nedir? Tarihi İpek Yolu'nun Doğu ve Batı Kültürlerine Olan Etkisini Yazınız.
Sosyal Bilgiler kategorisinde tarafından

1 cevap

En İyi Cevap

Tarihi İpek Yolu'nun Doğu ve Batı Kültürlerine Olan Etkisi nedir?


İpek Yolu (Tarihi İpek Yolu), Karadeniz kıyılarının kullanıldığı yollar olarak Anadolu coğrafyasından da geçerek Asya ve Avrupa topraklarını birbirine bağlayan en önemli ticari yollardan biridir. İpek Yolu, bu yolda ipek ticaretinin çok sık yapılması nedeniyle bu unvanı almıştır.

İpek Yolu'nun Asya ve Avrupayı birbirine bağlaması coğrafi olarak jeopolitik bir önem taşımaktadır. Kıtaların birbirine bağlanması ve bunun ticari bir amaçla yapılması yolun geçtiği beldelerin ve uluslararası çalışmaların gelişmesini ve kalkınmasını sağlamaktadır. 

Tarihi İpek Yolu, Doğu ve Batı kültürlerinin birbirine yakınlaşmasında ve birbirini tanımasında önemli bir yere sahip olarak kullanılmıştır.


Tarihi İpek Yolu'nun Doğu ve Batı Kültürlerine Olan Etkisi, tarihi ipek yolu

tarafından

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status