129 kez görüntülendi
kullanici resmi Sosyal Bilgiler kategorisinde tarafından
Toplum Yararına Düzenlenen Faaliyetler Nelerdir?

1 cevap

0 oy
kullanici resmi tarafından
 
En İyi Cevap

Toplum Yararına Düzenlenen Faaliyetler Nelerdir?


Toplum, insanların bir arada bireysel sorumlulukları yerine getirerek yaşadığı sosyal bir alandır. Toplumun yararına çalışmak, insanların iyi, doğru, güzel, adil olanı yaşayarak toplumda dayanışma, paylaşma ve yardımlaşma değerlerinin yaşanmasını sağlamak anlamına gelmektedir.

Toplum yararına düzenlenen faaliyetler, insanların ortak olarak yararlandıkları sosyal sorumluluk projeleri olarak bilinmektedir. Sigaraya karşı verilen dumansız hava sahası mücadelesi, kamu yararına yapılan bir sosyal sorumluluk projesi olarak uygulanmaktadır.

Toplumun yararına düzenlenen faaliyetler arasında indirimler, yardım faaliyetleri, dayanışma faaliyetleri olarak bilinmektedir. Bir afet anında insanların yardımlaşması toplum yararı içindir. Bir düğünde akraba olacak kişilerin yardımlaşması toplum yararına olan bir faaliyettir.

Ulaşımda, eğitimde, iletişimde, sağlıkta, sanayi alanlarında istihdam sağlanması, yüksek teknolojilerin kullanılması, ucuz, rahat, kolay, hızlı hizmet sistemlerinin geliştirilmesi de toplum yararına gerçekleşen faaliyetler arasında yer almaktadır. Toplumun mutlu, huzurlu, barış içinde olması adına toplum yararına yapılan faaliyetlerin sıklıkla yapılması gerekir.

Toplumda bilim, teknik, ekonomi, sanat, siyaset, kültür bakımından gelişim göstermesi için birlik ve beraberliğin gelişmesi adına toplum yararına faaliyetlerin yapılması gerekir. İnsanların sorumluluk alarak toplumda faydalı bir birey olup sorumluluklarını ve görevlerini yerine getirmesi gerekir. Bunun için beşeri ilişkilerin korunması ve sağlıklı bir şekilde oluşturulması gerekir. Toplumda aile oldukça önemlidir.

İlgili sorular

1 cevap
1 cevap
1 cevap
1 cevap
CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...